هنرمندان برگزیده سال ۹۶ حوزه هنری معرفی شدند

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، مراسم افتتاح هفته هنر انقلاب اسلامی، دوشنبه، 20 فروردین ماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان، مدیران ستادی حوزه هنری و مسئولان فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه در تالار سوره حوزه هنری آغاز شد.

در این مراسم، از 20 هنرمند شاخص حوزه هنری در سال 96 که در جشنواره‌ها و فستیوال‌هایی که برگزار کننده‌شان ارگان‌هایی به غیر از حوزه هنری بوده‌اند، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

اسامی شخصیت‌های تقدیر شده در این مراسم به شرح زیر است:
1- علیرضا زرین دست/ کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری برای فیلم «سرو زیر آب» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
2- سید محمدرضا خردمندان/ کسب جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم «بیست و یک روز بعد» در سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان
3- محمدرضا شفاه/ کسب جایزه بهترین فیلم نوجوان از نگاه داوران و مخاطبان برای فیلم «بیست و یک روز بعد» در سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان
4- احسان ثقفی/ کسب عنوان برگزیده بهترین فیلمنامه برای فیلم «بیست و یک روز بعد» در سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان
5- سید حامد حسینی / موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی برای فیلم «سرو زیر آب» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
6- عباس بلوندی/ کسب سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه برای فیلم «سرو زیر آب» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
7- محمدرضا رضائیان/ کسب فانوس بهترین نماهنگ از هشتمین جشنواره فیلم عمار
8- رضا زهتابچیان/ کسب جایزه بهترین فیلم داستانی برای فیلم کوتاه «مادر» از هشتمین جشنواره فیلم عمار
9- سجاد رافعی/ کسب عنوان برگزیده در بخش کاریکاتور دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر / استان خوزستان
10- پژمان شاهوردی / کسب عنوان برگزیده در بخش هنرهای نمایشی، جشنواره بین المللی تئاتر فجر / استان لرستان
11- رحمان مجرد / کسب عنوان برگزیده در بخش عکس دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر / استان اردبیل
12- شهرام رضایی / کسب عنوان برگزیده در بخش کاریکاتور دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر / استان اردبیل
13- فخرالدین دوست‌محمد/ کسب عنوان برگزیده در بخش کاریکاتور جشنواره‌های هنری تجسمی/ استان کرمانشاه
14- مرضیه فرمانی/ کسب عنوان برگزیده در بخش آفرینش‌های ادبی جشنواره شعر فجر / استان گیلان
15- علیرضا پاکدل/ کسب جایزه ویژه در بخش کاریکاتور جشنواره ملی کارتون هویت / استان خراسان رضوی
16- سید عباد محمدی / کسب مدال طلا از هفتمین فستیوال موسیقی فولکلور/ استان مازندران
17- داوود عامری/ کسب عنوان برگزیده در بخش عکس جشنواره‌های هنری تجسمی / استان گلستان
18- احمد تاجی / کسب عنوان برگزیده در جشنواره عکس عاشورایی هنر و ادبیات محتشم / استان چهارمحال و بختیاری
19- سعید صادقی / کسب عنوان برگزیده در بخش کاریکاتور دومین جشنواره ملی محمد رسول‌الله / استان فارس
20- اکبر تراب‌پور / کسب تندیس زرین در بخش انیمیشن جشنواره سلامت / استان همدان

در این مراسم همچنین محسن مومنی شریف به سخنرانی پیرامون هنر انقلاب اسلامی و شاخص‌های هنرمند متعهد به حقیقت پرداخت.
همچنین سید عباد محمدی موسیقی فولکلور مازندرانی را برای حضار اجرا کرد.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *