بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه تا آبان ماه

به گزارش خبرنگار ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح فاز اول مسکن مددجویان زلزله‌زده بهزیستی کرمانشاه که امروز (۲۰ اردیبهشت) در روستای کوییک عزیز برگزار شد ، اطهار کرد: در زلزله استان کرمانشاه ۱۳۳۲ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی به طور کامل تخریب شد و ۸۰۰ واحد نیمه تخریب هم داشتیم.

وی با اشاره به روند سریع بازسازی این واحدها، ادامه داد: در تفاهم نامه بازسازی حدود ۹۸۰ واحد را به بنیاد مسکن و حدود ۳۴۰ واحد را به بسیج سازندگی واگذار کردیم و برای تعدادی از واحدها نیز خود مددجویان پای کار آمدند.

محسنی بندپی از بهره برداری از تمام این واحدها تا آبان ماه خبر داد و عنوان کرد: برای بازسازی این واحدها ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شده و مقداری را نیز خیرین تقبل کردند.

وی از در دست احداث بودن مرکز جامع توانبخشی با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد هم در سرپل ذهاب یادکرد و افزود: مرکز جامع توانبخشی ثلاث باباجانی نیز کلنگ زنی شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مداخلات و غربالگری های روانی که از سوی بهزیستی و از ابتدای کار در مناطق زلزله زده انجام شد، گفت: تمام مهدکودک های ما نیز بدون هیچ وقفه ای ارائه خدمات داشتند.

در ادامه مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: برای کمک به بازسازی واحدهای صنعتی آسیب دیده مناطق زلزله زده پای کار هستیم و تسهیلات معادن را نیز تمدیدکردیم.

کرباسیان بر لزوم راه اندازی مجدد واحدهای آسیب دیده‌ تاکید کرد.

وی از همکاری برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده هم خبر داد ویادآور شد: از نظر تامین مصالح ساختمانی و کمک به بازسازی واحدهای فعال در زمینه تولید مصالح ساختمانی نیز همکاری داشتیم. یک مرکز توانبخشی معلولین را نیز در سرپل ذهاب در دست احداث داریم.

مجتمع جامع توانبخشی ثلاث باباجانی و مجتمع توانبخشی ازگله، امروز (20 اردیبهشت) با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور کلنگ زنی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر انوشیروان محسنی بندپی در آیین کلنگ زنی مجتمع توانبخشی بخش ازگله، گفت: توفیقی بود که بار دیگر به شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی سفر کنم و امروز در این شهرستان دو مجتمع توانبخشی کلنگ زنی شد که تمامی خدمات را در بخش توانبخشی، فیزیوتراپی و پیشگیری از معلولیت ها به جامعه هدف بهزیستی ارائه می کند.

وی افزود: آماده سازی شغلی و توانمندسازی مددجویان تحت پوشش در مجتمع های توانبخشی در دستور کار سازمان بهزیستی است و با توجه به نقدینگی پروژه ازگله و واریز آن به حساب بهزیستی کرمانشاه، با انتخاب یک پیمانکار واجد شرایط و حمایت های فرماندار ثلاث باباجانی، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، نظارت های نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، در اولین فرصت این مرکز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، خدمات ارائه شده در این مجتمع را شامل بخش های مختلف اجتماعی، پیشگیری و توانبخشی دانست و گفت: زمین مجتمع ازگله توسط یک خیر به صورت رایگان در اختیار اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه قرار گرفته است که با اقدامات لازم در یک منطقه صفر مرزی خدمات لازم به جامعه هدف بهزیستی ارائه شود.

وی تصریح کرد: امروز با درخواست مسئولان شهرستان ثلاث باباجانی و تایید مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، تصمیم گرفتیم یک مجتمع دیگر را در منطقه «چم زرشک» احداث کنیم که ظرف یک ماه آینده عملیات اجرائی آن آغاز می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یادآوری رشادت های مردم مقاوم مناطق مرزی استان کرمانشاه، بر کیفیت بخشی ارائه خدمات و جلب رضایت مردم این مناطق تاکید کرد.

مجتمع جامع توانبخشی شهرستان ثلاث باباجانی با زیربنای 400 متر مربع و مجتمع توانبخشی بخش ازگله (کانون اصلی زلزله بزرگ غرب) با زیربنای ۲۰۰ متر مربع امروز کلنگ‌زنی شد.
انتهای پیام

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *